Jaunumi /

Ingas Bērziņas CD SIEVIETES SAPŅI (08.11.2019)

Džeza dziedātājas un pedagoģes Ingas Bērziņas dziesmu cikls SIEVIETES SAPŅI ir deviņu džeza kompozīciju kopums, kas savu izpausmi atradis dzejnieces Daces Micānes–Zālītes intīmi tēlainajā valodā. Īpaši niansētu skanējumu albumam piešķir somu pianista, komponista un aranžētāja Tuomo Uusitalo dalība projektā, kas no jaunās paaudzes pianista skatupunkta vēro un papildina latviešu valodā radītā muzikālā materiāla krāsu gammu. Ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā.

Albums izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Inga Bērziņa ir džeza vokāliste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, kā arī Rīgas Doma kora skolas džeza vokālā pedagoģe. 1991. gadā absolvējusi džeza nodaļu Gņesinu Mūzikas pedagoģijas akadēmijā Maskavā. Mācījusies pie amerikāņu Grammy balvai nominētās džeza vokālistes Dženetas Losones, pilnveidojusies Ņujorkas Universitātē (New School University Jazz Department). Koncertējusi Baltijas valstīs, Somijā, Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Spānijā un ASV.

Albumi: „Wave” (2000), „4.30 AM” (2002), „Balādes” (2007), „Neizteiktie vārdi" (2013), „Sievietes sapņi” (2019).

Tuomo Uusitalo ir godalgots džeza pianists, komponists, aranžētājs un pedagogs.

Dzimis Tamperē (Somijā), klavierspēli sācis apgūt sešu gadu vecumā. Kā pusaudzis spēlējis dažāda stila mūziku no klasikas līdz rokam un popmūzikai. Agri sapratis savu aizraušanos ar improvizāciju. Šobrīd pārsvarā darbojas Ņujorkā, turpinot savu darbību internacionālos džeza mūzikas projektos.

Dace Micāne-Zālīte ir dzejniece, publiciste, kultūrpētniece, režisore un scenāriste. Vairāk nekā 15 muzikāli dramatisku izrāžu libretu autore un režisore Latvijā un ASV. Lielās mūzikas balvas laureāte, koncerta „Dzimuši Latvijai” scenārija autore.

Dziesma "Sievietes sapņi": https://www.youtube.com/watch?v=L_h7YCjsBg8

No 2019. gada 7. novembra albums ir pieejams lielākajos digitālās straumēšanas servisos.


Atslēgvārdi

džezs
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com