Jaunumi /

Izdevniecība Musica Baltica uzsākusi sadarbību ar komponistu Kārli Lāci (27.09.2021)

Izdevniecība Musica Baltica ir uzsākusi sadarbību ar komponistu Kārli Lāci, kurš sevi ir spilgti apliecinājis ne tikai akadēmiskās, bet arī neakadēmiskās mūzikas jomā, tostarp teātra, kino, džeza un popmūzikas laukā. Savā daiļradē komponists tiecas sintezēt dažādus mūzikas žanrus, izzināt aranžēšanas un instrumentācijas iespējas, nevairoties no muzikāliem eksperimentiem.

Ieskatu Kārļa Lāča daiļradē sniedz publicētie darbi: Rorate coeli soprānam, altsaksofonam un ērģelēm, kordziesmas (Bērniņ, neēd, kad dziesmu dzied, Es bij' meita), kamermūzikas žanra opusi (Stīgu kvintets, Latvju tango akordeonam un stīgu kvintetam, Ainava altsaksofonam) un klaviermūzika (Dziedājums, Latvju tango). Sagatavošanā: Ziemassvētku kantāte un Koncerts klavierēm un orķestrim, kordziesmas Puiši meitas, meitas puišus, vajmandieniņ, nemīlēj', Putnu alūzijas, Skaitāmpanti u. c.

Komponists, pianists, aranžētājs un producents Kārlis Lācis (1977) dzimis Tukumā. Absolvējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, kur studējis klavierspēli pie Jura Kalnciema (1997–2001, bakalaura grāds; 2003–2005, maģistra grāds), kā arī kompozīciju pie Jura Karlsona (2001–2002).

Saņēmis Spēlmaņu nakts balvu (2011, 2013), Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu (2012), laikraksta Diena gada balvu kultūrā (2006, 2013).

Foto: Jānis Deinats


Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com