Jaunumi /

Izdots Madara Kalniņa un Ievas Kerēvicas albums "Mantojums" (21.04.2020)

Izdevniecība Musica Baltica laidusi klajā albumu “MANTOJUMS. Latviešu tautadziesmas mūsdienu harmonijā un ritmos”, kurā no latviešu tautasdziesmās atrastām sajūtām un asociācijām radītu oriģinālkompozīciju programmu piedāvā pieredzējuši Latvijas džeza mūziķi: dziedātāja Ieva Kerēvica, Madars Kalniņš (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofons), Indriķis Veitners (klarnete), Edvīns Ozols (bass), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un vokālā grupa Limonāde (Iluta Alsberga, Kristīne Pastare Peress, Ieva Katkovska). Albums ir izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Deviņās latviešu tautasdziesmās balstītās kompozīcijās, kuru autori ir Madars Kalniņš un Ieva Kerēvica, mūsu tautas dziesmas organiski savijas ar citu mūzikas kultūru harmonisko un ritmisko valodu, tādējādi integrējoties mūsdienu ritmiskās mūzikas kontekstā.

Šīs programmas koncerti jau izskanējuši gan LR3 tiešraides koncertā (2014. gada 9. jūnijā), gan arī festivālā "Saulkrasti Jazz" (2015), un nule programma ir iemūžināta arī albumā. Ieraksti veikti Sound Division Studio. Skaņu režisors Ivars Ozols.

Akadēmisko izglītību guvušais džeza pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir viens no vadošajiem Latvijas džeza mūziķiem. Viņš ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Doma kora skolas mācībspēks. Madars Kalniņš uzskata, ka džezs ir īpaša valoda un saskarsmes veids starp mūziķiem. Iesaistoties dažādos džeza sastāvos, viņš ir koncertējis daudzās Eiropas valstīs un ASV.

Dziedātāja Ieva Kerēvica ir darbojusies dažādos mūzikas žanros: popmūzika, džezs, mūzikls, teātra mūzika. Tomēr šķiet, ka tieši džezā mākslinieces balss ir sasniegusi visplašākās izteiksmības iespējas. Ne jau velti Ieva Kerēvica ir guvusi augstāko izglītību džeza vokāla specialitātē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Dziedātājai ir plaša pieredze dažādos džeza mūzikas virzienos: contemporary, etnojazz, worldjazz, bigband jazz u.c. Ieva Kerēvica ir sadarbojusies ar daudziem Latvijas un ārvalstu mūziķiem, vokālistiem un komponistiem (Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Kārli Lāci, Mārtiņu Braunu u.c.).

Jauiznākušo albumu “Mantojums” ir iespējams iegādāties izdevniecībā Musica Baltica. Ņemot vērā, ka līdz 12. maijam izdevniecības veikaliņš būs slēgts, albumu būs iespēja saņemt ar OMNIVA starpniecību. Lai veiktu pasūtījumu, lūgums rakstīt uz e-pastu: musbalt@inbox.lv

Drīzumā albuma kompozīcijas būs pieejamas arī Ievas Kerēvicas Spotify kontā, mājaslapā www.ievakerevica.lv un youtube vietnē.


Atslēgvārdi

džezs, Madars Kalniņš, Ieva Kerēvica
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com