Jaunumi /

Jauns izdevums klavierēm solo! (07.12.2021)

Klajā laists komponistes Gundegas Šmites variāciju krājums klavierēm „Trīs variācijas par latviešu tautasdziesmu tēmām”. Katrs variāciju cikls ir balstīts uz kādu no latviešu tautasdziesmām: „Kas dimd?”, „Rīga dimd” un „Sidrabiņa lietiņš lija”.

Pirms katras variācijas komponiste ir sagatavojusi vēstuli ar īpašu ziņu, kurā tiek atklāts komponistes iedvesmas avots, un izskaidroti lietotie simboli un īpašās spēles tehnikas.

Krājumā iekļautās variācijas būs gan lielisks materiāls laikmetīgās klaviermūzikas tehniku apguvei mūzikas skolu audzēkņiem, gan arī interesants un asprātīgs koncertprogrammu repertuārs pianistiem.

Īpaši vēlamies izcelt mūsu sadarbību ar jauno mākslinieci Patrīciju Māru Vilsoni, kuras izsmalcinātie dizaina risinājumi ļoti organiski iekļaujas laikmetīgās mūzikas izdevumos.

JAUNUMS!

Musica Baltica youtube kanāls piedāvā iespēju iepazīties ar komponistes Gundegas Šmites sagatavoto video sižet, kurā ir praktiski demonstrējumi un skaidrojumi par izmantotajām klavierspēles tehnikām krājumā iekļautajās variācijās:

https://youtu.be/LJDippVa7hY


Atslēgvārdi

Gundega Šmite, krājums klavierēm, variācijas
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com