Jaunumi /

Jauns izdevums "Shaping Sounds and Values: Multipart Music as a Means of Social and Cultural Interaction" (20.12.2021)

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar izdevniecību Musica Baltica un Latvijas Nacionālo kultūras centru laidusi klajā grāmatu un CD-ROM Shaping Sounds and Values: Multipart Music as a Means of Social and Cultural Interaction, kuras sastādītājs ir Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūta pētnieks un JVLMA viesprofesors Ardians Ahmedaja (Ardian Ahmedaja). Krājumā iekļauti deviņu autoru raksti par Albānijas, Austrijas un Bavārijas (Vācija), Borneo (Malaizija), Centrālāfrikas un Ganas (Āfrika), Dishi (Ķīna), Javas (Indonēzija), Marokas, Sardīnijas (Itālija), Setu (Igaunija) un Ziemeļlatgales (Latvija) daudzbalsīgo mūziku.

Šī ir jaunākā Starptautiskās tradicionālās mūzikas padomes (International Council for Traditional Music, ICTM) Daudzbalsīgās mūzikas pētnieku grupas publikācija. Grāmatā publicētie raksti ir prezentāciju un diskusiju rezultāts, kas kaldināts divos simpozijos – library@esplanade Singapūrā (2016) un Guangxi Mākslu universitātē Nanningā, Ķīnā (2017) – un tam sekojošā divkāršas anonīmas recenzēšanas procesā. Nozīmīga publikācijas daļa ir CD-ROM iekļautie audio un video lauka ieraksti no Malaizijas, Marokas, Sardīnijas, Setu zemes un Ziemeļlatgales, kas atklāj spilgtas un daudzveidīgas mūzikas prakses dažādās dzīves situācijās.

Grāmata (224 lpp.) un CD-ROM ar 27 audiovizuāliem piemēriem

ISBN 978-9984-588-67-4

EUR 45,00

Vairāk Latvijas Radio 1 žurnālistes Baibas Kušķes veidotajā sižetā!

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/labriit/latvija-izdots-starptautiski-nozimigs-izdevums-par-daudzbalsigo-.a154005/Atslēgvārdi

Jauns izdevums, grāmata, CD
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com