Jaunumi /

Latvijas džeza vēsture 1922-1940 (17.09.2018)

Pagājušajā piektdienā prezentācijā JVLMA Ērģeļu zālē ar lielu sajūsmu tika uzņemta Indriķa Veitnera grāmata “Latvijas džeza vēsture 1922-1940”!
Indriķis Veitners ir mūziķis, džeza vēstures pētnieks, JVLMA džeza katedras dibinātājs un vadītājs, džeza vēstures pasniedzējs. Grāmata “Latvijas džeza vēsture 1922-1940” uzskatāma par pirmo zinātnisko darbu par Latvijas džeza vēsturi. 
Autora motivācija darba tapšanā bijusi ziņkāre: “…profesionāla džeza mūziķa vēlme izzināt iepriekšējus notikumus Latvijas džezā, par ko nebija atrodama gandrīz nekāda informācija. … Un tā, šķietami tukšā, iepriekš nepētītā laukā piepeši atklājās daudz interesantu, iepriekš neizzinātu faktu. Šis ir iespējamais sākums vēl turpmākiem pētījumiem par atsevišķām personībām, to likteņiem, atskaņoto mūziku un veiktajiem ieskaņojumiem.” /“Latvijas džeza vēsture 1922-1940”/

Šo darbu augstu vērtē gan mūzikas pētnieki, gan pasniedzēji, gan jaunie mūziķi un interesenti. Jāatzīst, ka tā ne tikai ir vienreizējs vēsturisku faktu apkopojums, bet pati par sevi ļoti interesanta lasāmviela!

 

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com
Draugi / Sadarbības partneri