Jaunumi /

Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā Oskars Petrauskis pirmatskaņos Ērika Ešenvalda saksofonkoncertu ARKTIKAS VĪZIJAS. JŪRA (18.02.2020)

No 7. līdz 14. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas. Festivālu rīko Liepājas Simfoniskais orķestris.

Festivāla atklāšanas koncertā 7. martā plkst. 18 saksofonists Oskars Petrauskis, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Gintars Rinkevičs pirmatskaņos Ērika Ešenvalda saksofonkoncertu ARKTIKAS VĪZIJAS. JŪRA.

Jaundarba tapšanu iedvesmojis ziemeļu jūras skaistums. Komponists stāsta: “Atceros, Grenlandē, Islandē, Skandināvijas un Aļaskas ziemeļos stāvu jūras krastā uz beidzamās zemes strēmelītes. Uzmanījis, lai viļņu vižņu šļakatas kājas nesamērcē, ilgi veros ziemeļu tālēs. Visur dvašo tumīgie ūdeņi – jūra! Saules, mēness vai ziemeļblāzmas gaismā tā uzvelk vizošo sudraba kamzoli, taču aizvērušās debess naktī jūra ir piķa melna un visai baisi murmina par dzīlēs mītošajiem. Nākamajā dienā vējš sagrābj ūdeņus ar debesīm un liek lingā, iešvitinot un palaižot abus uz nebēdu. Un tā jau laikam ir – jūrai bez debesīm neiztikt. Ja jūrai būtu spārni...”

Jaundarbs komponēts orķestra “Rīga” saksofonu grupas koncertmeistaram, Lielās mūzikas balvas un daudzu starptautisku konkursu laureātam Oskaram Petrauskim.

Līdztekus jaundarbam koncertā izskanēs Nikolaja Rimska-Korsakova “Spāņu kapričo”, Pētera Čaikovska “Itāļu kapričo” un Morisa Ravela Klavierkoncerts, kurā solo spēlēs Francijā dzimušais pianists Vilems Lačumija.


Atslēgvārdi

Ešenvalds, saksofonmūzika
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com