Jaunumi /

Notiks Edgara Račevska krājuma SOLO DZIESMAS atvēršanas svētki (24.08.2021)

Šā gada 11. jūlijā 85 gadu jubileju nosvinēja izcilais diriģents Edgars Račevskis. Līdztekus aktīvai diriģenta un pedagoga darbībai Edgars Račevskis ir pievērsies arī komponēšanai. Izdevniecība Musica Baltica jau ir laidusi klajā Laimas Mūrnieces grāmatu Edgars Račevskis darbā, dzīvē, dziesmā (2006), kā arī trīs Edgara Račevska kormūzikas krājumus: Grāmata vīru korim (2019), Grāmata jauktam korim (2019) un Grāmata sievu un bērnu korim (2020). Šogad izdots arī Edgara Račevska krājums Solo dziesmas.

29. augustā plkst. 18:00 Jāņa Akuratera muzeja dārzā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6A notiks pasākums Es tev maija nakti zilu atnesīšu rudenī..., kurā paredzēta krājuma Solo dziesmas atvēršana. Pasākumā piedalīsies Edgara Račevska vīru koris, Latvijas Nacionālās operas solisti Inna Kločko, Ilona Bagele, Juris Vizbulis, Andris Ludvigs un Juris Ādamsons, pie klavierēm – Ilze Ozoliņa. Pasākumu vadīs Liene Račevska. Ieeja pasākumā notiks tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Krājumā Solo dziesmas ir iekļautas 27 dziesmas balsij (balsīm) ar pavadījumu. Dziesmas ir tapušas dažādos komponista dzīves posmos, lielākā daļa no tām ir pirmpublicējumi. Krājumā sastopam ļoti daudzveidīgu tēlu loku, kurā biežāk iezīmējas mīlas lirika, dabas un dzimtenes tēli, arī garīgā tematika. Tekstu izvēlē komponists ir pievērsies gan latviešu dzejas klasiķiem (Jānis Akuraters, Aspazija, Rainis, Ojārs Vācietis u. c.), gan mazāk pazīstamiem latviešu dzejniekiem (Laima Akuratere, Guna Ikona u. c.), gan arī tradicionālajiem latīņu tekstiem. Zīmīgi, ka trim dziesmām teksta autors ir pats Edgars Račevskis. Līdztekus oriģināldziesmām krājumā atrodam arī latviešu tautasdziesmas Aijā, žūžū, lāča bērni apdari un Franča Ksavjē Grūbera populārās Ziemassvētku dziesmas Klusa nakts apdari. Izlasē iekļauts arī Agnus Dei no komponista Otrās mesas.


Atslēgvārdi

Račevskis, solodziesmas
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com