Jaunumi /

Pieejams Ievas Kerēvicas pirmais soloalbums "Centerwise" (22.03.2021)

Izdevniecība Musica Baltica laidusi klajā džeza dziedātājas Ievas Kerēvicas pirmo soloalbumu Centerwise, kas tapis sadarbībā ar izciliem Latvijas džeza mūziķiem: Kristapu Vanadziņu (klavieres, taustiņinstrumenti), Dāvi Jurku (saksofons, flauta), Krišjāni Bremšu (sitaminstrumenti), Stanislavu Judinu (kontrabass) un Jāni Rubiku (kontrabass, elektrobass).

Savā pirmajā soloalbumā Centerwise (burtiskā tulkojumā: centrālā virzienā, nozīme: virzienā uz centru caur sevidziedātāja Ieva Kerēvica atļaujas būt pati – rada mūziku, kas atspoguļo gan mākslinieces iekšējo izjūtu, gan viņas balss tembra krāsainību un dažādību, gan arī mīlestību uz pasaules mūzikas etniskumu. Albums iezīmē pavisam jaunu radošās darbības un mūzikas virzienu Ievas Kerēvicas muzikālās dzīves ceļā. Astoņās albuma kompozīcijās ir izmantoti indiešu mantru tekstu citāti, klasiskās mūzikas citāti apvienojumā ar latviešu tautas dziesmu tēmām, lībiešu tautas dziesmu un latgaļu tautas dziesmu interpretācijas un freejazz vokālie izteiksmes līdzekļi.

Albums ieskaņots studijā Aleja Records. Skaņu režisors Reinis Kārkliņš. Miksēšana un māsterēšana: Reinis Kārkliņš un Ģirts Laumanis. Vāka dizainu veidojusi Nora Knaģe. Izdošanu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dziedātāja Ieva Kerēvica ir viena no vadošajām Latvijas džeza mūziķēm. Darbojusies dažādos mūzikas žanros: popmūzika, džezs, mūzikls, teātra mūzika. Tomēr šķiet, ka tieši džezā mākslinieces balss ir sasniegusi visplašākās izteiksmības iespējas. Savu talantu Ieva Kerēvica kaldinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguvusi augstāko izglītību džeza vokāla specialitātē. Dziedātājai ir plaša pieredze dažādos džeza mūzikas virzienos: contemporary, etnojazz, worldjazz, bigband jazz u.c. Ieva Kerēvica ir sadarbojusies ar daudziem Latvijas un ārvalstu mūziķiem, vokālistiem un komponistiem (Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Kārli Lāci, Mārtiņu Braunu u. c.).

Albumu ir iespējams iegādāties kompaktdiska formātā.  Albuma kompozīcijas ir pieejamas arī  Ievas Kerēvicas Spotify kontā un youtube vietnē u. c. mūzikas platformās.


Atslēgvārdi

džezs
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com
Draugi / Sadarbības partneri