Jaunumi /

Publicētas Aivara Broka tautasdziesmu apdares klavierēm un simfoniskajam orķestrim (19.06.2021)

Simfoniskie skaņdarbi klavierēm (sintezatoram) un simfoniskajam orķestrim – Pūt, vējiņi; Kur tu teci; Aiz azara; Aijā, žūžūkā arī skaņdarba Aijā, žūžū simfoniskā versija bez klavierēm radās zināmā mērā gan nejauši, gan likumsakarīgi, papildinot Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) kamerorķestra un Daugavpils simfoniskā orķestra Daugavpils Sinfonietta repertuāru.

Vajadzība pēc latviešu komponistu jaundarbiem, Daugavpils Vienības nama ideja par latviešu mūzikas koncerta rīkošanu, jūsu padevīgā kalpa Aivara Broka vēlme vienlaicīgi gan spēlēt klavieres, gan diriģēt, Latvijas Orķestru asociācijas lūgums uzrakstīt skaņdarbu iekļaušanai Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmā – visu šo faktoru rezultātā radās šie diezgan vienkāršie skaņdarbi, kuri ir pa spēkam gan mūzikas skolu, gan mūzikas vidusskolu audzēkņiem.

Autors, apzinoties katras mūzikas skolas vai mūzikas vidusskolas ierobežotās iespējas saistībā ar iespējamo instrumentu izmantošanu, nepretendē uz smalku stila vienotību un atļauj veidot visāda veida kombinācijas, nomainot vienus instrumentus pret citiem (piem., saksofoni – mežragi, flautas – obojas utt.).

Galvenais, lai kas iepatīkas un to gribas nospēlēt! 

Aivars Broks   

Komponists, pianists, diriģents un politiķis Aivars Broks ir viens no Latgales kultūras dzīves virzītājiem. Ir orķestra Daugavpils Sinfonietta mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Kopš 1995. gada ir Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors. 


Atslēgvārdi

Aivars Broks, simfoniskā mūzika
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com