Jaunumi /

Sveicam komponistu Imantu Zemzari 70 gadu jubilejā! (14.04.2021)

Godinot komponistu Imantu Zemzari, kurš 14. aprīlī svin 70 gadu jubileju, izdevniecība Musica Baltica laidusi klajā viņa klaviermūzikas krājumu Skaņdarbi klavierēm. Vairāki krājumā iekļautie darbi ir pirmpublicējumi.

Muzikoloģe Ingrida Zemzare raksta: “Klavieres ir Imanta Zemzara darba un domu instruments. Šis krājums aptver darbus, kas rakstīti turpat piecu gadu desmitu laikā – senākais datēts ar 1973. gadu un jaunākais darbs – ar 2019. gadu.

Tie ir kā ceļojumu piezīmes savās izjūtās. Gan no studiju laikā pieredzētā Varšavas rudens festivālā, kā Varšavas triptihs, gan no Žaka Tatī 1967. gada filmas Playtime nereālā nepabeigtā rotaļīguma, gan no Blaumaņa vai Šekspīra lasīšanas vai beigu beigās no ceļošanas līdzās Šūbertam – pie Bēthovena un pie Luisa Bonfā – filmas Melnais Orfejs mūzikas autora.

Ja spēlēsim šos klavierdarbus hronoloģiskā secībā, tad sajutīsim: jaunības azartu, humoru un spēli nomaina dziļa rezignācija, pat sarkasms, un tad – kāds gudrs (nevis gurdens!) miers.”

Krājumu bagātina komponista rakstītas skaņdarbu anotācijas, kā arī pianistu Daumanta Liepiņa, Diānas Zandbergas un Reiņa Zariņa atsauksmes par Imanta Zemzara klaviermūziku. Vāka dizainu veidojusi māksliniece Gundega Kalendra. Krājuma izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Foto - Juris Krieviņš


Atslēgvārdi

Imants Zemzaris, klaviermūzika
Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com
Draugi / Sadarbības partneri