Komponisti un autori /

Mielavs, Ainars (1960)

Biogrāfija   Darbi  

Ainars Mielavs (dzimis 1960. gada 10. septembrī, Rīgā, Latvijā) ir latviešu dziedātājs un dziesmu autors, kurš dziedājis gan solo, gan grupās Jauns Mēness un Mielavs un Pārcēlāji. Mielavs ir septiņkārtējs Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas ieguvējs.
1985. gada "Mikrofona" dziesmu aptaujā Ulda Marhilēviča un Jāņa Baultausa "Nedalāmā" bija pirmā dziesma, ar kuru Ainars Mielavs ieguva plašākas sabiedrības uzmanību kā dziedātājs. Tobrīd viņš bija pazīstams kā jauns un entuziastisks pasākumu dīdžejs, bet ne dziesmu izpildītājs. "Nedalāmā" kļuva par augstāk minētās dziesmu aptaujas vienu no laureātēm. Šie panākumi pamudināja Ainaru Mielavu meklēt iespējas dibināt savu grupu, kura spēlētu viņa sirdij tuvo tā laika britu roka zvaigžņu "U2" un "The Police" stilā.
1980. gados vadījis Rīgas diskotēku Poligrāfiķu kultūras namā Poly disco.
Laika posmā no 1987. līdz 1999. gadam Ainars Mielavs bija grupas Jauns Mēness solists un līderis. Grupa spēlēja latviešu folk/rokmūziku jeb "baltu roku". Pamazām Mielavs kļuva par vienu no populārākajiem latviešu dziedātājiem. 1997. gadā viņš piedalījās Imanta Kalniņa albumā "Par lietām, kuras tā arī nekad nepāriet", no kura populārākā dziesma bija un "Tā" kopā ar Agnesi Baroni.
2000. gadā klajā nāca Mielava pirmais solo albums "Es nāku uz taviem smiekliem" ar populārajām "Atpogā manu kreklu" un "Labradors", kā arī dziesmu "On My Way To The Big Light" kopā ar angļu grupu The Waterboys, kas ieguva Latvijas Mūzikas gada balvu 2000 kā gada labākā pop & rock dziesma. 2002. gadā Ainars Mielavs izdeva savu otro soloalbumu "Ar dzimtenes sajūtu miegā", kā arī tā krievisko versiju "С чувством родины во сне". Ļoti populāra kļuva šī albuma dziesma "Tu saviļņoji mani", kas ieguva Gada balvu kā labākā pop dziesma un gada labākais video klips. Albums kļuva arī par gada pop albumu. 2003. gadā klajā nāca nākamais Mielava albums "Dzīvais porcelāns", kas gan neizpelnījās tik lielu popularitāti kā iepriekšējie divi.
2005. gadā Ainars Mielavs kopā ar bijušajiem Jauns Mēness biedriem Gintu Solu un Juri Kroiču izveidoja grupu Mielavs un Pārcēlāji. Tajā pašā gadā klajā nāca grupas debijas albums "Parunā ar sevi", bet nākamajā - "Tad kad pasauli pārdos".

Pievienotie attēli

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com