Komponisti un autori /

Dubra, Rihards (1964)

Biogrāfija   Darbi  

Rihards Dubra
Rihards Dubra
Foto 1

Rihards Dubra dzimis 1964. gada 28. februārī Rīgā. Mūziku mācījies Jūrmalas mūzikas skolā un EDSMV, kur viņa kompozīcijas pedagogi ir Jāzeps Lipšāns un Ģederts Ramans. 1989. gadā absolvējis LVK kompozīcijas klasi pie Ādolfa Skultes (fakultatīvi apguvis simfonisko diriģēšanu pie Aleksandra Viļumaņa), 1996. gadā – JVLMA maģistrantūru pie Jura Karlsona.

Strādājis Jūrmalas Mūzikas vidusskolā par harmonijas un kompozīcijas pasniedzēju (1985–2015). Kopš 2016. gada ir Ventspils Mūzikas vidusskolas mūzikas teorijas un kompozīcijas pasniedzējs. Otra darbības sfēra saistīta ar ērģelēm un liturģiju. Rihards Dubra bijis Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas ērģelnieks, kopš 1999. gada aktīvi piedalās Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas mūzikas dzīves organizēšanā.

Riharda Dubras jaunrade ir cieši saistīta ar sakrālo mūziku. Pamatā visi darbi, neatkarīgi no piederības vokālai vai instrumentālai mūzikai, ir ar garīgu saturu. Komponista rokrakstu veidojis gan minimālisms, gan gregorika, gan renesanses un baroka mūzika, domājot ne vien to intonatīvo, izklāsta u.tml. sfēru, bet pirmām kārtām filozofisko pusi. Tajā pat laikā līdzekļu sakausējums ir romantisks.

Riharda Dubras kora darbi un vokāli instrumentālie sacerējumi skan starptautiskos festivālos un koncertos visā pasaulē. Komponists saņēmis Lielo mūzikas balvu (2003).

www.lmic.lv

Pievienotie attēli

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com