Komponisti un autori /

Arne, Ilze (1953)

Biogrāfija   Darbi  

Ilze Arne dzimusi Rīgā, 1953. gada 19. augustā. Kompozīciju mācījusies EDMS pie Paula Dambja un LVK pie Valentīna Utkina (1972–1977). Kopš komponistes diploma iegūšanas līdztekus radošajam darbam Ilze Arne māca topošos mūziķus: EDMS (1977–1980), JMMV (1987–1996); kopš 1978. gada viņa ir LVK/LMA mācībspēks gan kā koncertmeistare mūzikas pedagoģijas nodaļā, gan vadot kora aranžēšanas, improvizācijas un kameransambļa nodarbības. Izstrādājusi darbu Latvju dainu izmantošana improvizācijā bērna iztēles ierosināšanai un bagātināšanai, 2001.gadā iegūstot mākslas maģistra grādu.

Ilze Arne komponē galvenokārt kora mūziku un izvērstus instrumentālus vai oratoriālus darbus. Lielāko atzinību līdz šim guvušas viņas kora dziesmas – tās vairākkārt iekļautas dziesmusvētku kopkora repertuārā (gan Latvijā, gan ārzemēs) un daudzkārt godalgotas konkursos. Piemēram, Ziemeļu un Baltijas valstu IV Dziesmu svētku kora kompozīciju konkursā par labāko tika atzīta Ilzes Arnes dziesma Hand holds hand (Roka roku rokā tur) ar Andreja Eglīša vārdiem.

Kopš 1986. gada Ilze Arne ir Latvijas Komponistu savienības biedre. 

Viņa regulāri piedalās koncertos kā komponiste un arī kā koncertmeistare, spēlējot klavieres, ērģeles vai klavesīnu. Komponiste bieži piedalās žūriju darbā dažādos konkursos un skatēs. Notikuši vairāk nekā trīsdesmit Ilzes Arnes autorkoncerti gan koncertzālēs, gan pilsētu un lauku skolās. 1999. gadā notika Ilzes Arnes mūzikas vakars Kanādā, Toronto.

Pievienotie attēli

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com