Komponisti un autori /

Pavītols, Juris (1949)

Biogrāfija   Darbi  

Juris Pavītols (dzimis 1949. gada 23. aprīlī Dobelē) ir latviešu mūziķis. Viņš un Ēriks Ķiģelis izveidoja slaveno roka grupu Līvi, kuru sākumā Pavītols gribēja nosaukt par "Vairogiem", taču par mūziku atbildīgās iestādes to neatļauj. Turpinot ansambļa nosaukuma meklējumus, no daudzajiem iespējamiem nosaukumiem grupas mūziķi izvēlas Ingrīdas Pavītolas piedāvāto variantu — Līvi. Pēc Liepājas dzintara 74 Jura Pavītola ansamblim Rīgā, E. Melngaiļa Tautas mākslas namā, apstiprina nosaukumu Līvi (Liepājas pilsētas kultūras nodaļā nosaukums jau bija apstiprināts).

Vienreiz precējies. Vienreiz šķīries. Ir divi pieauguši bērni ­ Matīss un Zane Liepājā, viens — vidusskolnieks Jurģis ­ Valmierā.

Beidzis Konservatoriju (tagad Mūzikas akadēmija), iegūstot divas specialitātes: orķestra vadītājs un kultūras nama vadītājs. Bijis mūziķis, zemessargs, tautfrontietis, bīdījis politikā citus un kandidējis uz Saeimu arī pats, darbojies apdrošināšanas jomā, dibinājis kooperatīvu, kas vairs nepastāv, un ierakstu studiju "Liepatons", kas darbojas joprojām.

Mūziķa karjeru sācis Liepājā 1966. gadā, kad nodibināja grupu Jolanta. 1973. gadā liek pamatus par leģendu kļuvušajai grupai Līvi. Pēc desmit gadiem Valmierā dibina grupu Saime. 1988. gadā atgriežas Liepājā, kur dzīvo un strādā joprojām. Reizēm uzspēlē kopā ar Spicajiem zēniem un kaļ jaunus nākotnes plānus.

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com