Komponisti un autori /

Šmite, Gundega (1977)

Biogrāfija   Darbi  

Gundega Šmite dzimusi Rīgā. Absolvējusi prof. Pētera Plakida kompozīcijas klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (maģistra grāds, 2007), kā arī papildinājusi izglītību Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Somijā prof. Veli-Mati Pūmalas klasē Erasmus programmas ietvaros. Kompozīcijas meistarību Gundega Šmite ir kaldinājusi, piedaloties arī kompozīcijas meistarklasēs Acanthes Francijā pie Fabio Nīdera, Salvatores Šarīno, Oskars Strasnoja, Filipa Hurela un Unsukas Činas.

Kopš 2011. gada viņa ir Starptautisko Jauno mūziķu meistarklašu kompozīcijas klases vadītāja (Ogre, Sigulda), kā arī Madonas kompozīcijas meistarklašu vadītāja. Kopš 2008. gada Gundega Šmite ir pieaicinātā docētāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. No 2009. līdz 2012. gadam viņa bijusi Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja, kā arī Jaunās mūzikas festivāla “Arēna” mākslinieciskā vadītāja.

2013. gadā viņa ieguvusi mākslas doktora grādu, aizstāvot distertāciju “Mūzikas un teksta mijiedarbes jaunās koncepcijas latviešu komponistu kormūzikā (21. gadsimta pirmā dekāde)”.

Gundegas Šmites mūzika regulāri tiek atskaņota visā pasaulē. Viņa ir sadarbojusies ar Latvijas, Berlīnes, Zviedrijas radio kori, BBC Singers, Stokholmas saksofonu kvartets, Ensemble Lucilin (Beļģija), BIT20 (Norvēģija), Dissonart ensemble (Grieķija), u. c.

Ieguvusi Lielo mūzikas balvu (2019) kategorijā “Gada jaundarbs”.

Foto – Karīna Miezāja

Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com